Květen 2019

Rychlé šípy oslaví v listopadu 500. reprízu!

Tak a je to tady. Slovácké divadlo konečně oznámilo, kdy proběhne jubilejní 500. repríza komedie Rychlé šípy. "Bude to chvíli po devatenáctých narozeninách komedie, přesně 29. listopadu," prozradil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. "Už teď vládne kolem pětisté reprízy velké napětí, připravujeme se na mimořádný zájem o vstupenky. I proto jsme se domluvili na velmi přísných pravidlech, takže diváci nemusejí mít strach, že bychom si lístky rozdali mezi sebou, z čehož nás občas podezřívají," uklidňuje zájemce Josef Kubáník a přidává ještě jedno důležité datum. "Je to 10. září v osm hodin ráno. Právě tento den předprodej na jubilejní reprízu vypukne," dodává herec s tím, že divadelníci budou postupně představovat celý doprovodný program.

Tajemnice divadla Marcela Trčálková: "Občas se mi zdá, že měsíc má nedostatek dnů"

Letošní květen patří ve Slováckém divadle k rekordním měsícům. Divadelníci odehrají celkem 39 představení a absolvují 4 zájezdy. V plném proudu jsou i přípravy nejočekávanějšího projektu letošní sezóny, muzikálu Chicago, jehož premiéra se uskuteční už 22. června. Jak se vše musí a daří divadlu skloubit, prozradila tajemnice uměleckého provozu Slováckého divadla Marcela Trčálková.

Kříž u potoka bude mít novou posilu

Inscenace Kříž u potoka režiséra Martina Františáka bude mít na podzim novou hereckou posilu. "Role Evy se ujme Pavla Gajdošíková, a nahradí tak těhotnou Kláru Vojtkovou. Na mladou herečku působící v ostravském Divadle Petra Bezruče, se mohou naši domácí diváci těšit na derniéře. Ta je naplánována na 18. září a vstupenky jsou již v prodeji," upřesnil ředitel Slováckého divadla Michal Zetel. "Na začátku září se rovněž s inscenací Kříž u potoka zúčastníme 27. ročníku prestižního Mezinárodního festivalu Divadlo Plzeň," doplnil ředitel slovácké scény. Vstupenky na derniéru můžete už nyní zakoupit v pokladně divadla nebo online zde.

AUDIO A VIDEO: Herci v Českém rozhlase nechali nahlédnout do zákulisí příprav Chicaga

Už jen pět týdnů dělí Slovácké divadlo od velkolepé premiéry slavného muzikálu Chicago. Hosty Apetýtu Českého rozhlasu Zlín vysílaného včera přímo z divadla byli ti, kteří se na jeho přípravě podílí. S Josefem Kubáníkem můžete navíc nahlédnout i do krejčovny, kde právě vznikají kostýmy, do dámské herecké šatny Vás vezme herečka a představitelka Velmy Kellyové Pavlína Hejcmanová,  a podívat se můžete i do rekvizitárny a programového oddělení Slováckého divadla. Obě reportáže naleznete přímo zde

Herečka Klára Vojtková je těhotná

Ve Slováckém divadle pokračuje "babyboom"! Herečka Klára Vojtková je těhotná a brzy odejde na mateřskou dovolenou. V letošním roce získala Klára Vojtková diváckou cenu Slovácký Oskar a cenu odborné poroty Největší z pierotů za ztvárnění postavy Evy v dramatu Kříž u potoka režiséra Martina Františáka. "Měla jsem v této sezóně překrásné herecké příležitosti, ke dvěma největším úkolům – Kříži u potoka a Mnoho povyku pro nic jsem tak trochu předčasně utíkala z mateřské, zkoušení proto stálo nemálo sil mých i celé rodiny. Tak jsem ráda, že jsem ty šance proměnila," uvedla herečka.

Divadelníci dovolí nahlédnout do zákulisí přípravy muzikálu Chicago

Už jen pět týdnů dělí uherskohradišťské divadlo od velkolepé premiéry slavného jazzového muzikálu Chicago. Zájem je obrovský. Z více než dvou a půl tisíce vstupenek jsou volné necelé tři stovky a každým dnem mizí další. "Zájem nás velmi těší, a abychom dostáli pověsti divadla, které stále nabízí něco nového, dohodli jsme se s Českým rozhlasem Zlín na mimořádném živém vysílání přímo ze zkoušky Chicaga," prozrazuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník

Úča oslavila pětaosmdesátiny a do důchodu se nechystá

Mohlo by se zdát, že je řeč o zasloužilé a neúnavné pedagožce, která se stále věnuje své profesi. Ovšem chyba lávky! Úspěšná inscenace Slováckého divadla Úča musí pryč!kterou se souborem nastudoval Michal Zetel, oslavila minulý týden "pětaosmdesátiny" a do důchodu se určitě nechystá! Protagonisté komedie prozradili, jak "snáší" fakt, že oblíbený kus má za sebou už 85 repríz, jichž dosáhl ani ne po roce a půl uvádění, a co by inscenaci do dalších repríz a let popřáli.

Rekordní květen: "Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá," říká manažerka divadla Jitka Honsová

Máme radost! Jak píše Dobrý den s Kurýrem"Zájem diváků o Slovácké divadlo je v posledních měsících nebývalý a je možná nesrovnatelný s jakýmkoliv předchozím obdobím. Stačí nahlédnout do programu na květen. V měsíci, který má 31 dnů, odehrají slováčtí herci 39 představení, takže budou hrát i dvakrát denně, a to nejenom na domácí scéně, ale zájem o jejich představení je i v Jihlavě, v Táboře, či v Adamově u Brna." Děkujeme za přízeň!

Stránky