Červen 2019

Tereza Hrabalová o Chicagu: "Roxie jsem si spojovala s Marilyn Monroe"

Slovácké divadlo uvede už v sobotu 22. června nejočekávanější kus letošní sezóny, slavný americký jazzový muzikál Chicago. Režie se ujala Linda Keprtová. Jednu z hlavních rolí, půvabnou vražedkyni Roxie Hartovou, ztvární herečka Tereza Hrabalová, která prozradila, jak to má s muzikálovým žánrem, s postavou Roxie Hartové i trémou na jevišti.

"Udělám vše pro to, aby to byla pecka," říká o nadcházející premiéře muzikálu Chicago Tomáš Šulaj

Už jen dny zbývají do premiéry slavného amerického satirického jazzového krimi muzikálu Chicago, který uvede v sobotu 22. června Slovácké divadlo. Právníka Billyho Flynna si zahraje Tomáš Šulaj, který prozradil, jak se mu tentokrát zkoušelo i co pro herce znamená živá kapela na jevišti.

Letní provoz pokladny SD

Vážení diváci, ve dnech 29. 6.  - 25. 8. 2019 bude pokladna zavřená. V tuto dobu bude prodej vstupenek fungovat pouze on-line s platbou převodem nebo přímou platbou kartou. Více na našich webových stránkách www.slovackedivadlo.cz. Ve dnech 26. 8. – 30. 8 . 2019 bude pokladna otevřená od 10 do 15 hodin, od 2. 9. 2019 po-pá: 10 - 18 h (běžný provoz). Přejeme vám krásné léto!

Herci Slováckého divadla si opět zazpívají s Haraficou

Už po dvanácté se letos spojí cimbálová muzika Harafica a herci Slováckého divadla. Oblíbená „Letní jízda“ se uskuteční v neděli 23. června ve Slováckém divadle. „Letošní Jízda s Haraficou bude v mnoha ohledech výjimečná. Kvůli obrovskému zájmu proběhnou totiž hned dva koncerty a ten druhý budou moct diváci sledovat živě přímo na našem divadelním Facebooku,“ prozrazuje mluvčí divadla a stálý účastník oblíbené akce Josef Kubáník.

NOVINKA VE "SLOVÁCKÉM": "Dokonce už mě zastavují lidé na ulici," říká o unikátním projektu divadelních tašek herečka Jitka Hlaváčová

Po limitované edici originálních ponožek s logem Slováckého divadla přichází uherskohradišťská scéna s dalším nápadem, který představí při příležitosti premiéry očekávaného muzikálu Chicago – originálními plátěnými taškami s divadelním logem. Více o novém projektu prozradila jeho autorka, herečka a stálice slovácké scény Jitka Hlaváčová.

Externistky o Chicagu: "V divadle se o nás starají jako o vlastní"

Americký satirický jazzový krimi muzikál Chicago v režii Lindy Keprtové vstoupí na jeviště Slováckého divadla už v sobotu 22. června, kdy proběhne dlouho očekávaná a velkolepá premiéra. Kromě osvědčených tváří se na scéně v rolích vězeňkyň objeví osm hostujících externistek, které vzešly z lednového konkurzu. Na uherskohradišťském jevišti si většina z nich zahraje poprvé, tak jsme se děvčat zeptali, jak se jim ve Slováckém divadle líbí, a jak se těší na premiéru.

UDÁLOST SEZÓNY SE BLÍŽÍ: Premiéra Chicaga už příští sobotu!

Nejočekávanější premiéra letošní sezóny už klepe na dveře! Slovácké divadlo uvede poprvé už příští sobotu 22. června slavný americký jazzový krimi muzikál ChicagoSe souborem jej připravuje režisérka libereckého divadla F. X. Šaldy Linda Keprtová. Výpravu vytvořila Eva Jiřikovská a choreografie se ujala Hana Achilles.

Dva úplně nazí muži oslaví pětadvacátou reprízu

Momentálně jedna z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla Dva úplně nazí muži oslaví příští středu 12. června pětadvacátou reprízu. "Velice nás těší, že Dva úplně nazí muži hlásí téměř neustále vyprodáno. Aby se na všechny zájemce dostalo, přidali jsme do prodeje zářijovou a říjnovou reprízu, na které je zatím lístků dostatek a už nyní je možné vstupenky zakoupit v pokladně divadla nebo online na webových stránkách divadla," upřesnil tiskový mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Mnoho povyku pro nic se loučí

Slavná komedie Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic, kterou ve Slováckém divadle nastudoval režisér Zdeněk Dušek, končí. Poslední možnost zhlédnout inscenaci je dnes od 19 hodin. Vstupenky k dispozici přímo zdeMnoho povyku pro nic Slovácké divadlo uvedlo v překladu Jiřího Joska. Scénu k inscenaci vytvořil Milan Popelka a kostýmy Sylva Zimula Hanáková. Choreografie se ujala Hana Achilles a hudbu složil Daniel Fikejz. Premiéra se uskutečnila 27. ledna 2018.

Stránky