Komedie 1+2=6 je stříbrná

V divadle se přepisuje historická tabulka s nejúspěšnějšími inscenacemi. Po Rychlých šípech, které si s 490 reprízami drží nepřekonatelné první místo, se na stříbrnou příčku dotáhla bláznivá komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a odsunula tak muzikál Donaha!. "Já vím, že to zní pateticky, ale ten pocit, že jste hrál ve všech nejúspěšnějších inscenacích, které v tomto divadle za tři čtvrtě století vznikly, je prostě mazec," usmívá se herec David Vaculík, který vytvořil ve všech zmiňovaných inscenacích hlavní role.

Komedii 1+2=6 nastudoval režisér Robert Bellan a uherskohradišťský soubor je jediný na světě, který ji uvádí, a to přímo s exkluzivním svolením autora Raye Coonyho. Pojednává o taxikáři, který má dvě manželky a dělá všechno pro to, aby se na průšvih nepřišlo. Jedna náhoda ale způsobí, že se roztočí kolotoč omylů, nedorozumění a záměn, kdy na konci nikdo neví, kdo je kdo.

Právě dnes komedie slaví už 125. reprízu, a i když je na repertoáru divadla už 12. rokem, je stále vyprodaná. Momentálně je do konce sezóny volných pouhých 40 vstupenek.

Hlavní role vytvořili Zdeněk Trčálek, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná a Josef Kubáník.

Střípky ze zákulisí

… zkoušelo se 7 týdnů

… herci se museli naučit 130 stran textu

… komedie byla vyhlášena jako nejlepší inscenace roku 2007

… Zdeněk Trčálek a Jitka Josková obdrželi cenu popularity Slovácký Oskar

… inscenaci vidělo více diváků, než má Uherské Hradiště obyvatel

… několikrát se měnily dámské kostýmy

… Josef Kubáník musel vyměnit prošoupané tenisky

… Kamilu Mitáčkovou vystřídal v roli reportérky Štěpán Goiš a herci si museli zvyknout na oslovování postavy v mužském rodě

… musel se vyměnit prošoupaný koberec a přetírala se scéna

… v průběhu deseti let se hercům narodilo 12 dětí

…. Slovácké divadlo hru uvádí jako jediné na světě

… první zkouška se odehrála na zahradě u manželů Bellanových při opékání špekáčků